Novinky

Zpustošené Portoriko je opět ve spojení se světem. Hlavní dík patří obrovským balónům

Internet je v dnešní době součástí našeho každodenního života a jen málokdo by se ho dobrovolně vzdal. Ne vše na světě se však dá ovlivnit, což už několik týdnů zjišťují i Portoričané. Ostrov v Karibském moři totiž v září zasáhl hurikán Maria, který kromě jiného, zničil celou dosavadní infrastrukturu. Stát se skoro čtyřmi miliony obyvateli se tak najednou ocitnul bez elektřiny, mobilních sítí a internetu. Zkrátka, takový pravěk ve 21. století.

https://www.youtube.com/watch?v=jP91ozeFWbM

Zřejmě proto se Federální komise Spojených států amerických pro komunikaci rozhodla rychle jednat a projektu Loon dala zelenou. Program Loon je vývojový projekt společnosti X, který se zabývá poskytováním internetu ve špatně přístupných oblastech. Hlavní úlohu zde hrají obrovské balóny. Ty létají ve stratosféře (11-50 km nad hladinou moře) a vytváří bezdrátovou síť s rychlostí až 4G.

Balóny létají ve stratosféře a dosahují výšky 11-50 km

Mezi ústřední operátory, kteří se do celého projektu zapojili patří americká telekomunikační společnost AT&T a T-Mobile. 100 000 Portoričanů tak bude alespoň trochu spojena s okolním světem. Zvláště v období takto velkých katastrof je mobilní signál téměř nepostradatelný, ať už z důvodu záchrany lidských životů nebo důležitých informací, které mohou souviset s dalšími hrozbami.

Nizozemský mladík vymyslel, jak vyčistit oceány od odpadků. Na svůj nápad získal miliony dolarů 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button