Novinky

Miniaturizaci zdar! SanDisk a Micron představili 1TB paměťovky

Doby, kdy počítačovému světu vládly 3,5 palcové diskety s tehdy přímo astronomickým datovým úložištěm 2,88 MB jsou dávno pryč. Už od prvních a nejjednodušších elektronických součástek zní trend v oboru jedniček a nul jasně. Vysoký výkon ruku v ruce s miniaturizací zkrátka vládne 21. století více, než kdy dříve.

Své o tom ví i jedni z největších výrobců paměťových zařízení na světě, SanDisk a Micron. Ti včera na MWC (Mobile World Congress) představili 1TB MicroSD karty díky kterým snadno navýšíte úložiště například digitálních fotoaparátů, dronů, některých mobilních telefonů a dalších zařízení. Obě karty se pyšní sběrnicí UHS-I. Podle zastoupení marketingového oddělení Western Digital, jež mimochodem spolupracuje právě se společností SanDisk, dosahuje jejich karta rychlosti čtení 170 MB/s, respektive 95 MB/s při zápisu dat. 

Za nejnovější technologii si kalifornský výrobce nechá také řádně zaplatit. Podle dosavadních informací se cena za 1TB UHS-I MicroSD kartu bude pohybovat kolem 450 dolarů (cca 10 200 korun bez DPH), což je opravdu hodně. Zvlášť, když budeme brát v potaz, že za cenu okolo 8 500 i s daní pořídíme dvě konkurenční 512GB varianty. Micron cenu zatím neuvedl, podle tiskové mluvčí se ale bude pohybovat v přijatelnějších hladinách. Nezbývá nám tedy než počkat na začátek prodeje samotných produktů.

Je libo 30 TB? Samsung představil SSD disk s největší kapacitou na světě

Zdroj
The Verge
Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close