Novinky

Microsoft pracoval na technologii podobné Touch Bar už od konce 90. let

screen-shot-2016-10-28-at-15-58-04

Apple se zapíše do technologické historie jako první výrobce počítačů, který našel odvahu odstranit z klávesnice dnes už málo používaný panel funkčních kláves a nahradil jej praktičtějším dotykovým panelem. Podle zjištění webu The Verge však na podobné technologii pracoval Microsoft před téměř dvěma desítkami let.

Shape_keyboard_Windows_Phone81

Výzkumný pracovník Microsoftu Steven Bathiche uvedl, že v Redmontu pracovali na variabilních klávesnicích, které by měnily své funkce právě v oblasti funkčních kláves. Ačkoliv se zejména technologie dotykových panelů konce 90. let z dnešního pohledu zdají úsměvné, vysloužilý inženýr tvrdí, že v Microsoftu opravdu pracovali na něčem podobném, co před týdnem představil Apple.

Výzkum trval v Microsoftu až do roku 2009. Projekt byl zrušen kvůli tomu, že v té době nenabízela společnost Billa Gatese žádný hardware. Tehdejší šéf Microsoftu Steve Ballmer nedávno přiznal, že právě neaktivita v oblasti hardwaru vedla k jeho rozkolu s Billem Gatesem. Dlouholetý CEO, který byl pověstný svými neotřelými praktikami místo sentimentu pouze sdělil, že si vyčítá, že nástup smartphonů a vlastního hardwaru neprotlačil přes odpor zakladatele dříve.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Close