Novinky

Majitelka Tesly Model 3 si nechala pod kůži implantovat čip z klíčové karty

Tesla Model 3 je v mnoha směrech unikátní. Jednou ze zvláštností je samotné odemykání k vozu, které probíhá prostřednictvím karty připomínající vzhledem i velikostí tu, co běžně strkáme do bankomatů. Pak je tu ještě možnost odemknutí za pomoci smartphonu, což není v současné době nic až tak překotného.

Mezi majiteli Modelu 3 se ovšem našel jeden, který se rozhodl odemykání svého vozu povýšit na docela jinou úroveň. Oním odvážlivcem je softwarová inženýrka Amie DD, která si nechala do ruky implantovat RFID čip z klíčové karty.

Aby toho docílila, vzala kartu a nechala ji rozpustit v acetonové lázni. Extrahovaný čip pak následně zapouzdřila do biopolymeru a zašla s ním do ateliéru, kde si lidé nechávají modifikovat svá těla. Samotná implementace proběhla obdobným způsobem, jaký je používám pro zavedení nejrůznějších implantátů pod kůži.

Odvážná majitelka Tesly vše zdokumentovala formou videa, v němž popisuje, co ji k této myšlence dovedlo a jaké to vyžadovalo kroky. Po krátkém testování se čip zdá být plně funkční, byť je lehce limitován mírným otokem. Mělo by však jít pouze o dočasný jev spojený s aplikováním cizího tělesa pod kůži.

Případy, kdy si lidé nechávají implantovat čipy pod kůži, nejsou v současné době ničím neobvyklým. Jde o relativně běžnou záležitost s nejrůznějšími možnostmi využití. Doposud se ovšem neobjevil nikdo, kdo by si nechal do ruky vpíchnout klíčky od auta.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button