Novinky

Chystaný MacBook Pro uniká na prvních fotografiích. Známe jeho nejsilnější trumfy

apple-pay-magic-toolbar

Apple v pondělí vypustil aktualizaci operačního systému macOS 10.12.1 Sierra, která kromě několika drobných vylepšení a oprav odhalila podobu chystaného MacBooku Pro. Rendery zařízení objevil zahraniční uživatel, který na tuto skutečnost upozornil redakci serveru MacRumors. Publikované snímky potvrzují neustále opakované spekulace na adresu OLED panelu, který zaujme místo horní řady ovládacích kláves. Apple jej má pojmenovat Magic Toolbar a mezi jeho klíčové vlastnosti se zařadí možnost dynamického zobrazování ovladačů a dalších prvků v závislosti na spuštěné aplikaci. Po vzoru mobilní platformy dostane nový MacBook Pro také biometrickou čtečku otisků Touch ID. Tu uživatelé ocení nejen při procesu autentizace, ale také při nákupech na internetu.

macbook-pro-magic-toolbar

Z obrázků je téměř jisté, že chystané MacBooky dostanou do vínku klávesnici s nízkým zdvihem. Ta se poprvé objevila u 12″ Retina MacBook, vyznačuje se novým (Butterfly) mechanismem, podstatně většími tlačítky a propracovanějším systémem podsvícení.

Recenze MacBook 2016: Dotek budoucnosti

Rendery mimo jiné prozrazují odstranění klávesy ESC, která ustoupí dotykovému OLED panelu. Přestože obdobnou koncepci interaktivní části klávesnice zkoušelo například Lenovo, v případě Applu snad půjde o dotaženější řešení.

macbook-pro-sierra-leak-magic-toolbar1Pokud máte nejnovější macOS Sierra, můžete si rendery prohlédnout na vlastní oči

Další střípky naznačují, že výraznou odtučňovací kůrou projde konektorová nabídka. Ta se údajně smrskne na čtveřici portů USB-C. Pokud se tak skutečně stane, lze s jistotou očekávat záplavu nejrůznějších redukcí, což bude znamenat hotové žně pro výrobce třetích stran. Kromě 13″ a 15″ varianty MacBooku Pro má přijít řeč na další laptop, který nahradí dosluhující řadu MacBook Air.

Dlouhé čekání se zřejmě vyplatí: Nový MacBook Pro má dostat procesory od AMD

Přestože s touto zvěstí přišel dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, doporučujeme vše pozorovat alespoň s mírnou dávkou skepse. Jasno do celé situace vnese čtvrteční podvečer. Tisková akce je naplánována na 19:00 SEČ. Apple bude tradičně celou událost stremovat, živý přenos půjde sledovat na všech podporovaných zařízeních s iOS, macOS (OS X) a tvOS.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Jeden komentář

Close