Novinky

Po MacBoocích je stále větší poptávka. Apple jich prodá každé čtvrtletí stále víc

Společnost Apple zaznamenala v třetím čtvrtletí letošního roku silný nárůst prodeje produktů z řady přenosných počítačů. Data vychází průzkumu firmy TrendForce, která uvádí, že Apple dokázal přeskočit v žebříčku takové stálice, jako je například Asus či Acer. V řeči konkrétnějších čísel se Apple může pochlubit čtvrtletním nárůstem o 6,8 % a meziročním nárůstem o 0,9 procent. Druhý kvartál roku 2017 patřil 12“ MacBooku (recenze), který je mezi uživateli oblíbený díky své kompaktnosti a skvěle odladěnému operačnímu systému. Tyto a další aspekty činí z nejmenšího modelu značky skvělého společníka na cesty, který se nezalekne ani náročnější práce spočívající například v občasném stříhání Full HD videa.

Citelný nárůst odbytu se samozřejmě dotkl modelové řady MacBook Pro (recenze), pro kterou je typická varianta s dotykovým Touch Barem. Co se týče globálních výsledků na poli prodeje, první místo obsadila společnost HP, která drží zhruba 23,4% podíl na celosvětovém trhu s počítači. Druhou příčku obsadilo Lenovo (20,1 %), třetí pozice náleží společnosti Dell, která si dokázala podmanit 16,4 % trhu.

Co se týče Applu, ten se svými dvěma modely získal 10% podíl na globálním trhu a celkově mu patří čtvrté místo v tabulce. S ohledem na skutečnost, že počítače s logem Applu spadají do kategorie s cenou začínající na 40 tisících (vyjma MacBooku Air), jde o velice slušný výsledek.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button