Novinky

K novému Mac Mini a MacBook Pro lze díky čipsetu Apple M1 připojit monitory s rozlišením až 6K

Apple Keynote je akce, na kterou se snad každý milovník Applu každoročně těší. Tento rok byla už třikrát a to znamená slušnou nálož nových produktů. Na úterní akci Apple představil zbrusu nový čipset Apple M1. Jedná se o čipset, který jde přímo z dílny Applu. Spolu s touto novinkou nám kalifornský výrobce představil trojici zařízení, v jejichž útrobách tiká nový procesor. Dočkali jsme se nového Macu mini, MacBooku Air a MacBooku Pro. Nová zařízení se pyšní skvělými novinkami. Enormní výdrž baterie, 2x rychlejší disk a mnoho dalších. Bohužel ale nechyběla menší zklamání, jako třeba pouze dva Thunderbolt porty na novém MacBooku Pro.

Zdroj: Apple.cz

Sledováním monitoru denně strávíme mnoho hodin, a proto se vyplatí investovat do monitorů s lepším rozlišením. Zapojení 6K monitoru do Macu je už dlouho známá skutečnost. Tuto funkci podporují 16-palcové verze MacBooku Pro, 13-palcové MacBooky Pro s rokem výroby 2020, iMac 2019 a novější, a samozřejmě také Mac Pro. Limit rozlišení externího monitoru u Mac Mini a MacBooku Pro byl 5K. Nové verze ale nabídnou podporu až 6K monitorů.

Zdroj: apple

Tato novinka rozhodně nalezne využití u profesionálů, u kterých hraje každý pixel roli. Podpora vyššího rozlišení monitoru naznačuje velkou sílu grafické karty, která je v procesoru M1 integrovaná. Toto je určitě skvělý dodatek, který u starších generací těchto modelů chyběl.

Myslíte, že byste někdy využili 6K rozlišení? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button