AktualityNovinky

Srolujeme budoucí iPad jako noviny? LG představilo na veletrhu CES několik velmi bizardních displejů

Apple nedávno oznámil, že displeje pro budoucí iPhony bude vedle Samsungu dodávat také LG. Proto jsme byli velmi zvědaví, jaké novinky jeden z největších světových výrobců displejů na právě probíhající konferenci CES ukáže. A rozhodně je na co se dívat. Zdaleka nejzajímavějším kouskem je 18 palcový displej, který se dá srolovat jako noviny, podle LG se jedná o první takovou obrazovku svého druhu. Flexibilní displeje od tohoto výrobce už jsme sice měli možnost vidět v minulosti. Letošní novinka se ale svým předchůdcům na míle vzdálila a to právě díky enormní flexibilitě.

16465745270717700_3

LG také ukázala 55 ” OLED televizi, která je podle prohlášení společnosti “tenká jako papír”. Vedle toho jsme mohli vidět také 65″ obrazovku, pomocí které LG demonstruje možnosti zahnutých televizorů. Další 55″ obrazovka pro změnu dokáže najednou vysílat dva různé obrazy, v závislosti na úhlu pod kterým televizi sledujeme. Tato technologie existuje už nějakou dobu, u obrazovky podobného rozměru se ale jedná o premiéru. Představila se také obrovská 139 palcová (353cm) obrazovka, která je tvořena 8 panely menších displejů.

86uh9550_65uh9500_65uh8500

Budoucí iPhony se tak mají rozhodně na co těšit. Apple totiž po letech vzdoru hodlá konečně opustit již trochu přežité IPS displeje a nahradit je právě OLED technologií. Firma z Cuppertina přitom není jediná, kdo služeb LG využívá, kromě iPhonů a iPadů se s obrazovkami jihokorejské společnosti můžeme setkat také ve výrobcích firem jako Dell nebo Asus.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button