Novinky

Noví partneři pro Apple Car. Firma vsadí na méně výrazná jména

Zdá se, že dohoda Applu a jihokorejské automobilky Hyundai, kterou obě společnosti domlouvaly na začátku tohoto roku, už je definitivně mrtvá. Apple tak nakonec vybíral mezi dalšími kandidáty. Nyní deník The Korea Times informoval o tom, že Apple je údajně velmi blízko finalizace dohody se společnostmi LG a Magna. První jmenovanou firmu ani není potřeba více představovat. Zajímavé je pouze to, že se angažuje v dohodě o výrobě automobilu. Faktem ale je, že LG v tomto průmyslu působí. Stejně jako společnost Magna.

Zdroj: itigic.com

Tyto firmy dodávají komponenty pro baterie i součástky motorů pro automobilky jako Tesla, General Motors, Ford a BMW. Magna mimo to pro Jaguár vyrábí jeho elektrický model I-Pace. Partnerství firem LG a Magna by mělo nést název LG Magna e-Powertrain, s tím, že právě Apple bude jeho hlavním klientem.  Aktuální odhady hovoří o tom, že elektromobilu od Applu se dočkáme nejdříve v roce 2025. To by znamenalo, že finální produkt Apple představí po minimálně 10 letech vývoje. Projekt Titan totiž začal v roce 2015.

První rendery iPhonu 13 jsou tady. Odhalují menší notch a podivné změny u fotoaparátu

Vypadá to, že Apple v případě hledání partnera pro výrobu vlastního auta změnil taktiku. Místo známých značek, které by na sebe mohly strhnout část pozornosti, nakonec vsadí na jména, na která si v souvislosti s auty jen tak nevzpomeneme. To ale neznamená, že noví partneři počítačové firmy nemají dostatek zkušeností. Magna je totiž největší dodavatelem automobilek v Severní Americe. Vypadá to tedy, že se elektromobilu pod značkou Applu v tomto desetiletí skutečně dočkáme.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button