Novinky

První rendery iPhonu 13 jsou tady. Odhalují menší notch a podivné změny u fotoaparátu

Doby, kdy Apple dokázal utajit své projekty do posledního momentu před oficiálním uvedením, jsou dávno pryč. Gigantické výrobní objemy zkrátka nelze uhlídat a dříve či později se vždy najde někdo, kdo do světa vypustí tajnou informaci. Nejvíce to platí o nacházejících iPhonech, o nichž se nezřídka začíná spekulovat pouze pár hodin po uvedení aktuální generace.

V případě chystaného iPhonu 13 toho víme už poměrně dost, za což mohou zejména úniky z řad dodavatelských řetězců. K nim se nově přidává sada renderů, které se objevily na webu MySmartPrice. Ty odhalují několik konstrukčních změn v čele s úhlopříčným uspořádáním objektivů hlavního fotoaparátu. V tuto chvíli není vůbec jasné, kdo je autorem publikovaných schémat, nicméně MySmartPrice patří dlouhodobě mezi důvěryhodné zdroje, na které se lze spolehnout.

Zdroj: MySmartPrice

Je ovšem otázkou, proč by Apple přistoupil na jiné rozvržení objektivů u iPhonu 13 a zda se změna projeví také u iPhonu 13 Pro. Upřímně zde neexistuje mnoho reálných důvodů pro odlišné rozmístění optiky, což mě vede k názoru, že jde o jedny z prvních schémat iPhonu 13. 

Zdroj: MySmartPrice

Mnohem zajímavěji a především reálněji se tváří změny na přední části smartphonu. Konkrétně jde o výřez v horní části, kde se běžně nachází Face ID modul a další komponenty včetně čelní kamerky. Přiložené rendery ukazují, že takzvaný notch zabírá mnohem méně místa, což mimo jiné koresponduje s dříve ohlášenými úniky. Na zmenšení výřezu má největší vliv telefonní sluchátko, které Apple přesune do kovového rámečku.

Zdroj: MySmartPrice

To inženýrům umožní notch zmenšit o přibližně 10 % z každé strany. Pokud jde o celkové proporce, ty mají zůstat prakticky stejné jako u iPhonu 12 & iPhonu 12 Pro. Slibně zní také zvěsti o implementaci displeje s 120Hz obnovovací frekvencí. Apple zde údajně použije zobrazovače s technologií LTPO umožňující zachovat nízké energetické nároky při dvojnásobném zvýšení obnovovací frekvence.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button