Novinky

LG končí s výrobou smartphonů, zaměstnance z mobilní divize přesune jinam

Společnost LG se ve světe chytrých mobilních telefonů pohybuje už pěknou řádku let. Jejich první smartphone, LG GW620, spatřil světlo světa v listopadu roku 2009. Firma ale došla k velmi razantnímu rozhodnutí a to, že nejspíše odejdou ze světa průmyslu mobilních telefonů. Toto rozhodnutí jednoznačně podporuje fakt, že firma za posledních pět let prodělala přes čtyři a půl miliardy korun. 

Jelikož konkurence v průmyslu mobilních telefonů začíná být čím dál lepší, je čas, abychom jim místo přenechali. Firma plánuje celkový odchod z tohoto trhu. To by znamenalo i stáhnutí všech našich mobilních telefonů z prodeje,“ sdělil CEO společnosti LG, Kwon Bong-Seok. Ředitel společnosti také dodal, že neplánují masivní propuštění zaměstnanců, ale že je přemístí na jiné pracovní pozice.

Dle amerického magazínu The Elec, LG také přestane s výrobou displejů do iPhonů. Společnost se již v minulosti pokoušela vyrábět displeje pro druhou generaci iPhonu SE, ale bohužel jejich obrazovky nesplnily požadavky Applu. Tudíž se dodavateli staly firmy Japan Display a Sharp. Koncern, kde se tyto displeje vyráběly, byl později předělán na výrobnu displejů do aut. 

Za mě, je to velká ztráta, protože společnost LG byla za svého času opravdu významný výrobce. Přišli mezi prvními s 3D displejem (LG Optimus 3D P920) a jako první představili mobilní telefon s vícejádrovým procesorem (LG Optimus 2X).

A co vy? Co si myslíte o odchodu LG ze světa smartphonů? Dejte nám vědět v diskuzi

Zdroj
Macrumors

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button