Novinky

Samsung a LG budou dodávat OLED displeje pro další iPhone

O tom, že Apple vyrábí jedny z nejlepších produktů spotřební elektroniky není sebemenších pochyb. Ať už vezmete do ruky Macbook či iPad, již při prvním kontaktu poznáte, že při jeho vývoji byl kladen důraz na absolutní souhru materiálu, hardwaru a softwaru. Ovšem z jednoho úhlu pohledu začínají být zařízení Applu mírně pozadu. Jde o zobrazovací technologii LCD displejů, které jsou jednoduše zastaralé. Kalifornský gigant si od svých počátků zakládal na integraci těch nejlepších technologií, je tedy až s podivem, že ani v roce 2015 nepřešel na pokročilejší OLED panely. Podle zahraničních zdrojů se ovšem blýská na lepší časy. Apple je údajně blízko podepsání konečné dohody s divizemi LG Display a Samsung na dodávky OLED obrazovek pro další generaci jablečných smartphonů.

iphonedisplay

Oba dodavatelé se stvrzením dohody zavážou vybudováním dostatečných výrobních kapacit v horizontu dvou až tří následujících let. Neoficiální informace dokonce hovoří o poskytnutí finančních prostředků ze strany Applu formou investic. Samsung a LG plánují přeměnu stávajících výrobních linek produkující LCD na OLED za účelem snižování koncové ceny, která prozatím brání masivnějšímu nasazení.

The main Apple Inc website featuring Apple co-founder Steve Jobs is seen on an iPhone in this photo illustration taken in Central Sydney

Displeje založené na OLED technologii již dávnou překonaly své dětské nemoci a v současné chvíli nabízí ty nejlepší zobrazovací schopnosti. V kombinaci s chytře navrženým uživatelským rozhraním dokážou lépe hospodařit s energií a tím prodloužit celkovou výdrž na jedno nabití. Dalším plusem jsou nižší proporční nároky, což Applu dovolí vyrobit ještě tenčí zařízení. Jestliže však čekáte nasazení OLED panelu v iPhonu 7, budete zřejmě zklamáni. Současné predikce hovoří o implementaci do finálního produktu až v roce 2018.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button