Novinky

Letošní řada iPhonů přinese nový koprocesor Rose

V novém iPhonu by se dnes měl objevit i nový koprocesor pod kódovým označením Rose aneb R1. Zatím není jasné, zda bude jedno z interních označení používáno i jako marketingové, nebo Apple třeba sjednotí svou řadu a vypustí ho na svět jako koprocesor R13.

Interní verze systému iOS 13 ukázala, že Rose by měl být víceméně podobný řadě jablečných koprocesorů pohybu pod přídomkem M. Stejně jako ty by měl díky spolupráci s procesorem umět systému předávat informace o poloze.

V čem se ale bude nový koprocesor lišit je integrace většího počtu senzorů, díky nimž budou data o poloze telefonu přesnější. Aktuální pohybový koprocesor totiž pouze sbírá data z kompasu, gyroskopu, barometru a mikrofonů. Kromě toho Rose přinese i podporu pro inerciální měřící jednotku, Bluetooth 5.1, podporu pro nové funkce fotoaparátu a mnohem více. Kombinace Bluetooth 5.1 s daty z nového koprocesoru by mimo jiné mělo zajišťovat funkce pro nalezení Apple tagů.

K představení nové jablečné řady pro rok 2019 dojde již dnes. Těšit se můžeme na tři nové iPhony 11 a hodinky Apple Watch Series 5. Šušká se i o představení nového 16“ MacBooku Pro. Vše se dozvíme již za pár hodin, v 19:00 našeho času. Naše redakce bude samozřejmě ve střehu a všechny novinky najdete na našem webu.

Zdroj
MacRumors
Štítky

Dominik Lipavský

Rád píšu a čtu. O Applu, mobilech, technologiích. Prostě o všem kolem. Kromě jablíček mám nejradši čas se svojí polovičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close