Novinky

Apple za měsíc představí Apple Watch Series 5. Co od nich můžeme očekávat?

Ať je to jak chce, Apple Watch patří mezi nejoblíbenější produkt ze segmentu chytrých hodinek. Renomované odhady hovoří o 5,7 milionech prodaných kusech, které byly dodány během druhého čtvrtletí letošního roku. Druhou příčku v žebříčku prodejů zaujímá Samsung, jehož chytré hodinky si pořídilo 2 miliony uživatelů.

Vzrůstající poptávka je nejen pro Apple silným stimulantem, který bude celé odvětví pohánět vpřed. S tím souhlasí i uznávaní analytici v čele s Ming Chi-Kuo, který již dlouhá léta patří mezi uznávané zdroje s napojením na pozadí kalifornského výrobce.

Podle Kua se premiéra Apple Watch Series 5 odehraje na stejné akci, kde Apple odhalí také modelovou řadu iPhone 11. V případě designu žádné novinky očekávat nemáme. Největší změny se tentokrát odehrají pod kapotou a v oblasti softwaru.

Apple Watch Series 5 údajně nabídnou nová gesta pro ovládání základních funkcí. Konkrétně má jít o pohyby zápěstím, jimiž půjde například procházet zprávy či odmítnout telefonní hovor. Další vylepšení se dotkne výpočetního výkonu, který posune možnosti hodinek na další úroveň. S pokročilejší architekturou čipsetu se můžeme těšit také na lepší výsledky v oblasti výdrže, která dlouhodobě patří mezi největší slabiny všech modelů Apple Watch.

Zobrazovačem nadále zůstane OLED displej, jehož produkci bude mít na starosti společnost Japan Display. Integraci dalších snímačů pro monitoring zdravotních funkcí tentokrát očekávat nemáme. Apple Watch Series 5 v tomto směru nabídnou to samé co Apple Watch Series 4 – snímač tepu a EKG. Předchozí spekulace sice predikovaly implementaci senzoru pro měření saturace krve kyslíkem, ovšem Applu se evidentně nepodařilo nalézt adekvátní řešení. Pokrok v oblasti hlídání zdravotních funkcí se nejspíše stane tématem až příští rok.

Jaký je váš pohled na chystaný příchod Apple Watch Series 5? Máte v plánu jejich pořízení, nebo se spokojíte se stále aktuální čtvrtou generací?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button