Novinky

Letos to bude celkem nuda. Díky maketě modelu iPhone 13 Pro Max známe finální design, novinek bude poskrovnu

Do uvedení smartphonu iPhone 13 zbývá ještě několik měsíců, ovšem tvůrcům YouTube kanálu Unbox Therapy se podařilo získat maketu modelu iPhone 13 Pro Max. Makety chystaných iPhonů se objevují na veřejnosti s železnou pravidelností. Většinou jde o kousky určené výrobcům příslušenství, kteří tím získají přesnou představu o proporcích a rozmístění jednotlivých prvků. Díky tomu si mohou své produkty připravit s dostatečným předstihem a nabídnout je prakticky okamžitě po oficiální premiéře.

Zdroj: se svolením Unbox Therapy

Poznáte, který je který? Vlevo iPhone 12 Pro Max, vpravo maketa iPhone 13 Pro Max

Prezentovaná maketa iPhonu 13 Pro Max se chlubí extrémně dobrým zpracováním, díky čemuž si můžeme udělat poměrně ucelenou představu o finální podobě. Umístění tlačítek pro regulaci hlasitosti, vypínací tlačítko a Lightning port je prakticky stejné jako u aktuálního modelu iPhone 12 Pro Max. To ostatně potvrzuje již dříve publikované domněnky o tom, že letošní iPhony budou pouze mírnou evolucí, která přinese jen několik dílčích vylepšení.

Zdroj: se svolením Unbox Therapy

Největší změna se letos odehraje v případě modulu Face ID. Výřez v horní části displeje již nebude tak široký, což jistě potěší nejednoho uživatele. Ostatně velikost takzvaného notche se pravidelně stává terčem kritiky ze strany odborné i široké veřejnosti. V případě iPhonu 13 se Apple uchýlí k odlišnému rozvržení jednotlivých prvků, respektive největší vliv na zúžení bude mít telefonní sluchátko, které se nově přesune nad objektiv FaceTime kamerky.

O něco větší se zdají být všechny tři objektivy hlavního fotoaparátu, byť v tomto směru to nemusí značit nic zásadního. Na druhou stranu je vhodné dodat, že dřívější úniky avizují významné novinky na poli fotografických schopností, což by nakonec mohlo znamenat také implementování pokročilejší optiky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button