Novinky

Letos se s Macy roztrhne pytel. Apple chystá prémiovou verzi MacBooku Air

Není tomu tak dávno, co Apple oznámil, že přechází od Intelu k vlastním čipsetům, které budou pohánět všechny počítače s jeho logem. Pár měsíců na to jsme se dočkali představení prvních vlaštovek s procesorem Apple M1, který tepe v novém Macu mini (recenze), 13“ MacBooku Pro (recenze) a MacBooku Air.

Člověk nemusí zrovna věšteckou kouli, aby mu došlo, že letošní rok bude na nové Macy obzvláště bohatý. Je téměř jisté, že Apple ohlásí další generaci stolních počítačů iMac a minimálně ještě jeden MacBook Pro s 16“ displejem. To ovšem nebude všechno. Podle nejnovější zprávy od Marka Gurmana z agentury Bloomberg si v Applu chystají ještě jedno příjemné překvapení. Konkrétně má jít o laptop z vyšší třídy, který rozšíří modelovou řadu MacBook Air.

Lehčí, tenčí a mnohem výkonnější

Apple měl původně uvažovat o 15“ MacBooku Air, nicméně od této varianty nakonec upustil. Svou pozornost se rozhodl věnovat stávající koncepci s 13“ úhlopříčkou, která je mezi uživateli považována za ideální kompromis. Nový MacBook Air má podle Gurmana dorazit ve zcela novém designu. Ten bude stavět na mnohem tenčích rámečcích kolem displeje a celkově subtilnější konstrukci. Jednoduše řečeno – další generace MacBooku Air, bude tenčí, menší a také lehčí.

Zdroj: Apple

Velmi příjemně však zní informace o přítomnosti dvou USB-C/USB 4 portů a zbrusu nového čipsetu, který bude přímým nástupcem Apple M1. S ohledem na avizovanou výbavu lze také očekávat, že Apple u této novinky nasadí vyšší cenu. Zdroj Gurmana dále potvrdil, že připravovaný MacBook Air bude jedním z prvních laptopů nové generace, kde se odehraje návrat napájecího konektoru MagSafe s magnetickou koncovkou.

Největší otazník však stále visí nad termínem premiéry. V ideálním případě by k debutu mělo dojít v druhé polovině letošního roku. Druhý scénář pak počítá s uvedením začátkem roku 2022.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button