Novinky

Legenda jménem MacBook Air letos znovu ožije. Apple v polovině roku představí nástupce

Macbooky a obecně všechny počítače nesoucí logo Applu sice nepřináší do firemní pokladny tolik peněz jako iPhony, přesto jde o důležité produkty. V éře před iPhonem to byly právě počítače, které utvářely identitu značky. Mezi klíčové produkty v novodobé historii Applu patří MacBook Air, který v době své premiéry vyvolal nemalé pozdvižení. Psal se rok 2008, když Steve Jobs vytáhl z obálky zařízení, které na tehdejší poměry působilo jako zjevení z jiného světa. Postupem času se inženýrům podařilo vyladit hlavní nedostatky, čímž si MacBook Air vydobyl titul jednoho z nejoblíbenějších laptopů.

S trochou nadsázky se dá říci, že MacBook Air předběhl svou dobu. Stačí se podívat na jeho konstrukci, která se až na pár detailů téměř nezměnila. V aktuálně nabízené revizi jde o stále velmi atraktivní stroj, ovšem s ohledem na ostatní konkurenci přeci jen trochu zaostává. Nabízí se tedy otázka, zda si MacBook Air nezaslouží důstojného nástupce.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Podle analytika Ming-Chi Kuo se letos MacBook Air stane velmi důležitým produktem. V jeho zprávě věnované investorům uvádí, že Apple v polovině roku 2018 představí dostupnější MacBook Air. To má mít za následek posílení prodejů o 10 až 15 procent. Bohužel už neprozrazuje, co si máme pod pojmem „dostupnější MacBook Air“ konkrétně představit. V zákulisí se již delší dobu šušká o Retina displeji a poslední generací procesorů od Intelu. Pravděpodobně se dočkáme také nasazení USB-C/Thunderbolt 3 rozhraní a celkového redesignu.

Recenze Retina MacBook: Dotek budoucnosti

Pokud se Ming-Chi Kuo nemýlí, oficiální debut nového MacBooku Air se odehraje při příležitosti vývojářské konference WWDC 2018, kde Apple představuje méně významné produkty a nové verze operačních systémů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button