Novinky

Kmotr iPodu zavzpomínal na vývoj prvního iPhonu a jak ztratil jeho prototyp v letadla

K desátému výročí představení prvního iPhonu dávají účastníci vývoje tohoto smartphonu dohromady vzpomínky na události spojené s jeho zrozením. S jednou takovou historkou přišel i Tony Fadell, též někdy nazýván jako kmotr iPodu, při rozhovoru pro BBC, jehož část vám přinášíme.

original-iphone-2g-2007-1280x895

Steve speciálně mě řekl, že vše je přísně tajné a propustí kohokoli kdo by něco prozradil.“ Největší perlička se však týkala momentu, kdy Tony přemýšlel jak Stevu Jobsovi vysvětlit, že ztratil prototyp zařízení. „Prošel jsem všechny možnosti a žádná neměla dobrý konec. Pamatoval jsem si, že jsem ho měl v kapse, když jsem nastupoval do letadla, cítil jsem ho a potom – nic. Po dvou hodinách hledání kdy moji pomocníci hledali něco a nevěděli co vlastně hledají se dostavila úleva. Prototyp se našel, když mi vypadl z kapsy zůstal zaklíněn mezi sedadly.

fadell-jobs1

Fadel též vzpomínal jak v počátcích zvažovali, že by nový telefon měl místo klávesnice otočné kolečko jako iPod pro zadávání a ovládání systému, ale jak řekl, „nefungovalo to jak jsme chtěli a bylo to komplikované používat.

tony_fadell-social2Tony Fadell opustil Apple v roce 2010. Stál u založení společnosti Nest, která se zabývá výrobou chytrých doplňků do domácností.

Další vzpomínka se týkala toho zda mohl mít iPhone klávesnici nebo ne. „Boj o klávesnici trval kolem čtyř měsíců, byla to velmi ošklivá situace. Jobs, který byl pro dotykový displej nakonec prosadil svou.“ V tomto bodě nelze dodat nic jiného, než že šlo o brilantní rozhodnutí, které se stalo základním pilířem legendy jménem iPhone.

iPhone slaví desáté narozeniny. Podívejte se, na přehled všech modelů, které si podmanily svět

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Nechtěl bych být v jeho kůži když ztratil iPhone. Musela to byt situace vhodna na vymenu trenek ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button