Novinky

Kmotr iPodu zavzpomínal na vývoj prvního iPhonu a jak ztratil jeho prototyp v letadla

K desátému výročí představení prvního iPhonu dávají účastníci vývoje tohoto smartphonu dohromady vzpomínky na události spojené s jeho zrozením. S jednou takovou historkou přišel i Tony Fadell, též někdy nazýván jako kmotr iPodu, při rozhovoru pro BBC, jehož část vám přinášíme.

original-iphone-2g-2007-1280x895

Steve speciálně mě řekl, že vše je přísně tajné a propustí kohokoli kdo by něco prozradil.“ Největší perlička se však týkala momentu, kdy Tony přemýšlel jak Stevu Jobsovi vysvětlit, že ztratil prototyp zařízení. „Prošel jsem všechny možnosti a žádná neměla dobrý konec. Pamatoval jsem si, že jsem ho měl v kapse, když jsem nastupoval do letadla, cítil jsem ho a potom – nic. Po dvou hodinách hledání kdy moji pomocníci hledali něco a nevěděli co vlastně hledají se dostavila úleva. Prototyp se našel, když mi vypadl z kapsy zůstal zaklíněn mezi sedadly.

fadell-jobs1

Fadel též vzpomínal jak v počátcích zvažovali, že by nový telefon měl místo klávesnice otočné kolečko jako iPod pro zadávání a ovládání systému, ale jak řekl, „nefungovalo to jak jsme chtěli a bylo to komplikované používat.

tony_fadell-social2Tony Fadell opustil Apple v roce 2010. Stál u založení společnosti Nest, která se zabývá výrobou chytrých doplňků do domácností.

Další vzpomínka se týkala toho zda mohl mít iPhone klávesnici nebo ne. „Boj o klávesnici trval kolem čtyř měsíců, byla to velmi ošklivá situace. Jobs, který byl pro dotykový displej nakonec prosadil svou.“ V tomto bodě nelze dodat nic jiného, než že šlo o brilantní rozhodnutí, které se stalo základním pilířem legendy jménem iPhone.

iPhone slaví desáté narozeniny. Podívejte se, na přehled všech modelů, které si podmanily svět

Štítky

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close