Novinky

Klíčový dodavatel Applu se připravuje na výrobu nových iPhonů. Zaměstnance láká na tučné bonusy

Klíčový dodavatel Applu, společnost Foxconn se začala připravovat na výrobu letošních iPhonů. V rámci prodlužování pracovních smluv nabízí stálým zaměstnancům jednorázový bonus ve výši 295 dolarů (přibližně 6 500 korun). Na poměry panující v čínských továrnách jde o velmi lákavou nabídku, kterou si dovolí odmítnout pouze málokdo. Na příspěvek mají nárok všichni, kteří se zavážou obnovením smlouvy na další období. Náborová kampaň má podle dostupných informací trvat do konce listopadu letošního roku.

Zpráva dále poukazuje na slabší zisky Foxconnu za poslední čtvrtletí roku 2017. S nejvyšší pravděpodobností za to může iPhone X, respektive jeho složitá výroba a komplikované ladění montážních postupů. Ve snaze zabránit stejnému scénáři u chystaných novinek, má čínský výrobce uplatnit přísnější řízení nákladů spojených s výrobními procesy.

Většinu produkce obstará opět Foxconn

Podle dostupných informací se očekává, že Foxconn dostane na starosti většinovou produkci připravovaných iPhonů. Zbytek výroby spočine na bedrech tchajwanské společnosti Pegatron.  Celkem se počítá s trojicí modelů – nástupce iPhone X, iPhone X Plus a dostupnější iPhone s LCD displejem, který má lákat především svou cenou.

Před nedávnem se objevily první zvěsti o společnosti TSMC, která pro Apple vyrábí čipsety do zařízení s operačním systémem iOS. Pokud se zdroje nemýlí, všechny nové iPhony dostanou procesor Apple A12, který je založený na 7nm architektuře. Kromě nárůstu výpočetního výkonu má nabídnout nižší energetickou náročnost, což bude mít pozitivní vliv na výdrž akumulátoru. Stejně jako v minulých letech i letos se dá předpokládat, že v průběhu srpna se naplno roztočí kolotoč úniků, který s nejvyšší pravděpodobností přinese první reálné fotografie novinek a bližší informace o jejich výbavě.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button