Novinky

Apple tlačí na své dodavatele, aby byli zelenější. Čistá energie už pohání výrobní linky Foxconnu i TSMC

Apple se na svých konferencích rád chlubí úspěchy v oblasti ekologie a boji za udržitelný rozvoj. Před rokem například společnost oznámila, že její veškerou činnost napájí energie získaná z obnovitelných zdrojů. Apple však v podstatě stojí pouze za vývojem a následným prodejem svých produktů. Výrobní činnost totiž mají na starosti nasmlouvaní dodavatelé. Proto Apple začal svůj rozsáhlý dodavatelský řetězec přesvědčovat, ať svou činnost také přemalují do zelena. 

Dnes společnost Apple oznámila, že množství dodavatelským partnerů, kteří své výrobní linky napájí pouze energií z obnovitelných zdrojů, se zdvojnásobil. Kromě toho americký gigant prozradil, že výkon zelených elektráren zapojených do výrobního procesu se do roku 2020 rozroste o dalších 5 GWh, což je dokonce o jeden gigawatt více než firma původně plánovala. 

Celosvětové prodeje počítačů poklesly. Apple ale padá méně než zbytek trhu

Mezi společnostmi, které se do ekologické iniciativy Applu zapojily, patří firmy jako Foxconn, Wistron a Pegatron. Jde tedy o jedny z nejdůležitějších dodavatelů, které kalifornská značka má. Konkrétně Foxconn pro Apple kompletuje iPhony, které jsou zdaleka nejdůležitějším produktem firmy. Dále je nyní 100% zelená i firma TSMC, která Applu dodává procesory. Apple také uvedl, že do zelené iniciativy hodlá investovat 2,5 miliardy dolarů, což je zdaleka nejvíce ze všech amerických společností. Celkem bude za tyto prostředky podpořeno 40 projektů. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

2 Komentáře

  1. Bla bla bla… Tak hlavně že jdou příkladem: výměna RAM, výměna HDD, k tomu parádní displeje, které se při opravě komplet zahodí… V neopravitelnosti jsou asi fakt na špici! A nejhorší je, že oni té své „zelenosti“ fakt věří 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close