Novinky

Celosvětové prodeje počítačů poklesly. Apple ale padá méně než zbytek trhu

Výrobci počítačů dodali v prvním čtvrtletí letošního roku svým zákazníkům méně produktů než ve stejném období loňského roku. Stejně tak se mírně propadly také prodeje řady Mac od Applu. Podle dat zveřejněných agenturou Gartner, je však pokles prodejů v případě Applu nižší než u zbytku trhu. Výrobce MacBooků a iMaců v prvním kvartále letošního roku prodal necelé 4 miliony počítačů, což jej řadí na čtvrté místo. 

Největším světovým výrobcem počítačů zůstává Lenovo, které prodalo 13,1 milionů osobních počítačů. Jen těsně za čínským Lenovem se umístila firma HP s 12,8 miliony prodanými jednotkami. Třetí místo poté náleží společnosti Dell a jeho 9,9 milionům prodaných počítačů. Každý z trojice největších výrobců drží okolo pětiny celkového trhu. První Lenovo je také společností, která v meziročním srovnání vykázala největší růst a to ve výši 6,9 procenta. Lenovo se díky tomu dostalo na první místo. 

Apple naplánoval na Den Země další Apple Watch výzvu. Kdo ji splní, získá unikátní odznak

Ostatní výrobci spíše stagnovali nebo jejich prodeje naopak poklesly. Silný propad však zaznamenal  Acer, který prodal o 13 procent počítačů méně. Celkově se za uplynulé čtvrtletí celosvětově prodalo 58,5 milionů počítačů. Americký Apple vykázal na svém domácím trhu větší propad prodejů než tomu bylo globálně. Ve Spojených státech totiž dodal 1,44 milionů maců namísto loňských 1,5 milionů.  

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button