Novinky

Apple plánuje vyrábět letošní iPhony v Indii. Chrlit je bude zbrusu nová továrna

Ačkoli do premiéry nových iPhonů zbývá ještě několik měsíců, internetem již koluje řada „zaručeně“ pravých informací. Mezi ty nejvěrnější patří informace o trojitém fotoaparátu (článek zde) a reverzním nabíjením (článek zde). Další, neméně zajímavá zpráva se tentokrát točí kolem produkčního pozadí.

Většinu smartphonů s logem Applu sestavuje společnost Foxconn, která tak činí v továrnách na území Číny a Tchaj-wanu. Neustále napjaté vztahy mezi Čínou a Spojenými státy mají neblahý vliv na podnikání Applu. Aby kalifornský gigant zabránil možnému kolapsu dodavatelského řetězce, rozhodl se diverzifikovat montážní závody.

iPhone XR

V důsledku toho společnost Foxconn investovala přibližně 300 milionů dolarů do nového závodu v Indii. Jeho primární úlohou se stane kompletace iPhonů, které Apple představí v druhé polovině letošního roku. Podle zdrojů s napojením na vedení Foxconnu je továrna v blízkosti města Chennai připravena zahájit masovou výrobu. Než se montážní linky rozběhnou naostro, továrna pojede ve zkušebním provozu. Ten má odhalit případné problémy a zároveň posloužit pro optimalizaci jednotlivých linek a stanovišť.

iPhone XR

Vybudování továrny v Indii může Applu také pomoci v růstu na tamním trhu, kde má pouze mizivý podíl. S ohledem na vývoj indické ekonomiky se dá předpokládat, že v následujících letech půjde o odbytiště s velmi zajímavým potenciálem pro další expanzi.

Zdroj
PA
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close