Novinky

Přestal Apple věřit Číně? Výroba iPadů a MacBooků se přesune do Vietnamu

S rostoucím zájmem o zařízení Applu roste také jejich výroba. Montážní linky proto jedou na plné obrátky, aby stíhaly ukojit zájem spotřebitelů. Středobodem je tradičně iPhone, za kterým následuje iPad. Foxconn ročně vyrobí asi 10 milionů iPadů, přičemž jejich produkce se momentálně odehrává pouze v Číně. Ovšem to se má již velice brzy změnit.

Foxconn v první polovině příštího roku zahájí výrobu iPadů ve Vietnamu. O této skutečnosti informovala zahraniční redakce Reuters, kde tuto informaci získali od nejmenovaného zaměstnance Foxconnu. Kvůli tomu, že vztahy mezi USA a Čínou nejsou v úplně ideálním stavu, se Apple rozhodl spustit další linku ve Vietnamu. Od toho si primárně slibuje závislost na čínských továrnách.

Zdroj: Apple

Část uniklé informace také prozradila, že nová vietnamská továrna bude vyrábět také MacBooky. Montážní linka se bude nacházet v oblasti Bac Giang, kterou nalezneme na severovýchodě Vietnamu. Foxconn se samozřejmě k úniku vyjádřil. Jejich prohlášení však obsahovalo pouze informaci, že se k tomu nemohou podat žádné bližší podrobnosti.

„Z důvodu firemních pravidel nemůžeme komentovat spolupráci s firmami a ani jejich produkty.“

Tento komentář bohužel nepotvrzuje, a ani nevyvrací informace k nové továrně. Za nepřímý důkaz však lze považovat nedávnou počin, který Foxconn v úterý učinil. Společnost totiž investovala 270 milionů dolarů do nové dceřiné společnosti nesoucí název FuKang Technology Co Ltd, která má operovat výhradně na území Vietnamu.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button