Novinky

Chystá Apple chytrou klíčenku? Kód v iOS 13 poodhaluje nové zařízení zamířené proti zlodějům

Jednou z novinek v nejnovější verzi operačního systému macOS Catalina (článek zde), který tentokrát dostal označení podle ostrova, je funkce Find My. Tato nová aplikace kombinuje prvky z již známých nástrojů Find My iPhone a Find My Friends. Novinka je však uzpůsobena počítačům Mac a to zejména proto, že uživatelé mají tato zařízení často v úsporném režimu. Klasické řešení, které Apple používá u Find My iPhone by proto v případě odcizení nebo ztráty zařízení nebylo příliš užitečné, protože počítač by byl pravděpodobně neaktivní. Find My proto lokalizaci zařízení posouvá dále a k upřesnění polohy používá aktivní smartphony a tablety v okolí. 

Redaktor magazínu 9to5mac Steve Moser si v této souvislosti všiml velmi zajímavého detailu v betaverzi operačního systému iOS 13 (článek zde), který si svou premiéru odbyl rovněž v pondělí. Zatím neoficiální vydání systému iOS 13 obsahuje zmínku o zařízení s názvem Apple Tag. Zdrojový kód poté konkrétně skrývá heslo Tag1.1. Podle 9to5mac by se mohlo jednat o zcela nové zařízení, na kterém Apple pracuje. 

macOS Catalina: kosmetické změny ve znamení sblížení s iOS

Už dříve se totiž spekulovalo o tom, že společnost hodlá představit malý produkt zhruba o velikosti klíčenky, který bude pomáhat lokalizovat osobní věci. V praxi by to nejspíše vypadalo tak, že uživatel si Apple Tag připne například na klíče, tašku nebo peněženku. Zařízení by poté v případě ztráty nebo odcizení dokázalo vysílat svou polohu a to právě díky kontaktování ostatních jablečných zařízení. Jednalo by se tak o systém velmi podobný nebo shodný tomu, který už firma z Cupertina představila v rámci Find My v novém macOS Catalina. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close