Novinky

Novinářská kachna roku vyhnala Jonyho Iva z Applu

V posledních dnech se začaly objevovat informace, které ohlašovaly, že Jony Ive se chystá k odchodu z Applu. Zprávy těžily z talk show Johnyho Grubera, který vyzpovídal zakladatele webu SixColors Jasona Snella. V části rozhovoru zaznělo, že Jony Ive již delší dobu nezasahuje do designu jablečných produktů a svou pozornost směřuje architektuře. Konkrétně jde o výstavbu nového sídla Apple Campus 2, které se nachází několik týdnů před finálním dokončením a dozor nad inovovaným konceptem kamenných prodejen. Uvedením knihy Designed by Apple in California se početná část fanouškovské základny začala domnívat, že jde o jakousi předzvěst Jonyho odchodu do „důchodu“, což celou spekulaci ještě více přiživilo.

jonathan_ive_opener2

Jakmile se informace prohnala většinou světových médií, mezi uživateli to vyvolalo řadu otázek a diskuzí. Bohužel či spíše bohudík šlo o planný poplach, který stavěl na citaci vytržené z kontextu. Jony Ive v Applu zůstává a svůj odchod rozhodně neplánuje. Naopak s velkou pravděpodobností lze očekávat, že po dokončení Apple Campus 2 se začne více zajímat o vzhled chystaných produktů a to včetně dalšího iPhonu, který má nabídnou markantní změny v konstrukci.

Jony Ive: Britský rytíř ve službách počítačového impéria

Jony Ive je po zesnulém Stevu Jobsovi nejvýraznější osobností Applu. Pokud by vedení společnosti svolilo k jeho odchodu, výrazně by tím utrpělo vnímání samotné značky, což si velmi dobře uvědomuje naprosto každý ze zástupců vrcholného managementu.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button