Novinky

Apple představil knihu, která mapuje posledních 20 let jeho produktů. Cena je vskutku applovská

designed_by_apple_in_california_1-0

V poslední době to vypadá, že se Apple opravdu vyžívá ve vymýšlení nových a nových kontroverzí. Všechno to začalo loni, když firma s nakousnutým jablkem ve znaku představila notebook pouze s jedním konektorem. Letos na podzim jsme se pro změnu dočkali telefonu, kterému chybí sice jen jeden, ale do té doby neodmyslitelný konektor. Pokud vám to příjde pořád málo, připravil si Applu půdu pro další rozruch. Dnes se totiž začala prodávat “iBook”. Ne, nejde o laptop, opravdu jde o knihu v papírové podobě, které ovšem chybí text.

designed_by_apple_in_california_2

Obsahuje totiž 450 fotografií přelomových Apple zařízení. Největším překvapením knihy, na jejíž zadní straně najdete tradiční nápis “Designed by Apple in California” je ovšem cena. Apple by se opravdu měl věnovat spíše elektronice. Protože ačkoliv jeho výrobky patří k cenově nejdražším, stále se drží v poměrně rozumných mezích, což se o nové Apple knihy říci nedá. Cena knížky byla totiž stanovena až na 299 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 7500 korun. V záloze však má Apple připravenou také levnější variantu za 199 dolarů (5000 korun).

designed_by_apple_in_california_4

Knihy se od sebe budou lišit velikostí. Zatímco větší vazba větší varianty bude mít 33x40cm, menší  bude zhruba o 10 centimetrů na každé straně menší. Kniha bude k dispozici na internetovém obchodě Applu a několika vybraných kamenných prodejnách. Lze očekávat, že se unikátní výtisk stane okamžitě sběratelským kouskem, který bude postupem času na své hodnotě spíše nabývat. Její pořízení lze tím pádem zvažovat také jako investici.

Kniha obsahuje na 450 fotografií Andrew Zuckermana, který svým objektivem zdokumentoval posledních 20 let výrobků Apple. Desingový šéf Applu Jony Ive, který stojí za vzhledem téměř všeho, co Apple v posledních dvou dekádách představil, o knize řekl, že by se mohla stát pomůckou začínajících designérů po celém světě.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button