Novinky

Jepičí životní cyklus Apple Watch: přirozená vlastnost nebo rafinovaný trik na posílení prodejů?

Apple Watch jsou v mnoha ohledech naprosto unikátní produkt. Na jednu stranu jde o zajímavý fitness doplněk, který vás dokáže upozornit na zdravotní problémy a změřit jak moc se hýbete. Krom toho dál nabízí řadu pokročilých funkcí, respektive jako uživatel můžete vybírat z tisíců propracovaných aplikací snad na všechno, co vás napadne. Stále se však jedná o zbytný doplněk, který když nemáte, tak se prakticky nic neděje, jelikož jeho role není tak zásadní jako například u iPhonu. Jedním dechem se ovšem sluší dodat, že jakmile už jednou Apple Watch nasadíte na ruku, s těžkým srdcem je budete odkládat, ostatně své by o tom mohla vyprávět má sbírka klasických hodinek, kterou jsem už pár let neviděl.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Apple Watch lze vnímat jako lehkou drogu, která je snadno dostupná, má příjemné účinky a finančně vás nezruinuje. Jak si na ni ovšem zvyknete, doslova si vás omotá kolem prstu, v našem případě kolem zápěstí a odvykací proces nebude nic, co byste chtěli pravidelně zažívat. Osobně vnímám Apple Watch jako každodenního parťáka, který mi pomáhá udržet kondici, mít přehled nad každodenní operativou i rutinou a v jistém ohledu umí posloužit jako solidní módní doplněk.

Dech jim došel nečekaně brzy

Není ovšem všechno zlato, co se třpytí. Na začátku října to bude teprve rok, co používám poslední model Apple Watch Series 6, ovšem už teď pociťuji, že stárnou rychleji, než bych si představoval. Na mysli mám zejména kapacitu baterie, která už nevydrží tolik co dřív. Obecně jsem v pohodě s jednodenní výdrží, ale už ne tolik s kondicí akumulátoru. K dnešnímu dni mi watchOS ukazuje maximální kapacitu 90 %, což na první pohled vypadá celkem v pořádku.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Realita je však mnohem smutnější. Stačí běžný pracovní den zakončený hodinovým výklusem do přírody a hodinky mají co dělat, aby neumřely před večerním odložením na nabíječku. Pravda, mám permanentně zapnutou funkci Always On (stále zapnutý displej), ale tak už hodinky používám od prvního zapnutí. V případech, kdy chci vyrazit na delší cyklovýlet a mít jistotu, že odpoledne nebudu muset hledat nabíječku, Always On musím  nekompromisně vypínat.

Nepochybuji o tom, že se mezi vámi najdou tací, kteří tento problém nesdílí a jsou s kvalitou akumulátoru naprosto spokojeni. To však není můj případ a navíc tento neduh pozoruji delší dobu, respektive předchozí generaci (Series 5 / 44 mm) jsem prodával z obdobného důvodu a letos mě čeká stejný scénář. Někoho by mohlo dokonce napadnout, jestli jepičí život baterie není pouze rafinovaný trik, jak přesvědčit náročnější uživatele k častější obměně hodinek; ale kdo ví.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button