Novinky

James Bond by zbledl závistí. Aston Martin představil vlastní koncept létajícího taxi

Koncept Volante Vision skrývá možnou budoucnost přepravy, která je podle firmy Aston Martin ve vzduchu. Jedná se o luxusní létající taxík, který se dost možná bude za pár let prohánět nad našimi hlavami.

Aston Martin je jedna z mnoha firem vyrábějící luxusní vozidla, která se pro inspiraci dívá vzhůru. Tento týden představila světu své plány na létající vozidlo a vypadá to, že budoucnost dorazí dříve, než se zdálo. Aston Martin má totiž tento dopravní prostředek pro tříčlennou posádku představit ještě v tomto měsíci na letecké přehlídce v Farnborough. Nezbývá než si počkat jestli ho pouze vystaví na podstavec, nebo jestli i předvede své schopnosti ve vzduchu.

Jako podobné létající stroje od konkurentů i Volante Vision má být schopné vertikálního vzletu a přistání, čímž se tedy podobá spíše helikoptéře nežli letadlu. Poháněn má být hybridním pohonem s několika vrtulemi. Na zadní části letounu bude připevněná horizontální turbovrtule a na předních křídlech tvaru Y budou umístěny dva páry vrtulí s možností rotace a náklonu, kterými bude stroj zatáčet. 

Úroveň komfortu bude tradičně vysoká

Jelikož se jedná o značku Aston Martin, tak stejně jako u jejích automobilů i u létajícího sourozence to znamená, že úroveň komfortu bude tradičně vysoká. Aston Martin Volante Vision má přilákat klientelu vyhledávající luxusní způsoby přepravy. Toto létající taxi bude vybaveno autonomním navigačním systémem a veškeré potřebné informace budou zobrazeny na skle kokpitu. Zatím to tedy vypadá, že zákazník pouze zadá cílovou adresu a stroj se postará o zbytek. Aston Martin vnímá tento koncept jako nadřazený nápadům konkurence, jako tomu je například u společnosti Uber.

Pozemní doprava už je pase. Přivítejte létající auta

Aston Martin na tomto projektu pracuje s partnery, kteří mají zkušenosti v leteckém průmyslu. Jmenovitě se jedná o Rolls-Royce, který dnes dodává letecké motory a sám se zaměřuje na vozidla budoucnosti. Trh s létajícími dopravními prostředky se pomalu začíná plnit, tedy alespoň jejich koncepty. Bude tedy zajímavé sledovat jaký souboj zaujaté firmy svedou a komu se jako prvnímu podaří dostat tento produkt mezi své zákazníky.

Zdroj

Štítky

Karel Nohejl

Student leteckého inženýrství. Fanoušek moderních technologií, cestovaní a vesmíru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close