NovinkyZ historie Apple

iPody už vás neberou? Tenhle by mohl. Je první a prodává se za 2,5 milionu

V éře iPhonů se zdá, že multimediální přehrávače iPod, se kterými Apple před lety odstartoval svou raketovou expanzi napříč hlavními segmenty výpočetní techniky, mají už ta nejlepší léta za sebou. A je to nejspíš pravda. Třeba na oficiální webové stránce Applu už prezentaci iPodů na hlavní stránce nenajdete a představování nových generací málokdy přinese více, než jen několik suchých článků.

Screen-Shot-2017-02-27-at-17.15.21-768x490

S iPodem, který se nedávno objevil na aukčním portále ebay je ale to ale jiný příběh. Jedná se totiž o jeden z prvních prototypů, který se ve vývojovém středisku Applu používal na testování. Pozlátku raritního zařízení samozřejmě sekunduje i cena, která je věru sběratelská. Testovací prototyp iPodu se totiž prodává za 100 tisíc dolarů (2,5 milionu korun). Tento sběratelský kousek pochází z roku 2002 a údajně jej prodává ověřený prodejce.

s-l1600-480x360

Vzhledem k tomu, že první iPod představil Steve Jobs už v roce 2001, mohlo by se zdát, že se jedná o prototyp druhé generace, která se světu ukázala právě v roce 2002. Opravdu se ale jedná o první verzi přehrávače. Dokazuje to copywright na zadní straně, který odkazuje právě na rok 2001. Testy prvního iPodu tedy v Applu probíhaly stále i po jeho oficiálním uvedení. iPod má interní úložistě o velikosti 5 GB, takže se na něj vleze zhruba tisíc písníček. Troufáme si ale tvrdit, že jeho budoucí majitel jej k přehrávání hudby používat nebude.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button