Novinky

Spotify na 17 let starém iPodu? Vývojář zmodernizoval stařičký přehrávač

Vzpomínáte si ještě na iPod? Kapesní přehrávač už je dnes pro Apple tak nevýznamným produktem, že mu na svých premiérách nevěnuje žádnou pozornost a na webových stránkách společnosti se k iPodu musíte docela složitě proklikávat. Před 20 lety tomu ale bylo jinak. Ne, není to překlep. Od chvíle, kdy Steve Jobs představil světu první iPod uplyne letos už 20 let. První kapesní přehrávač tedy Apple představil v době, kdy lidé u svých opasků hrdě nosili černobílé Nokie. 

Apple neztrácí chuť vytvářet nové produkty. Potenciál vidí v oblastech, kde se protíná hardware a software

Protože popularita iPodu strmě stoupala, prodávala se v roce 2004 už čtvrtá generace tohoto zařízení. O Wi-Fi se tehdejším uživatelům nezdálo ani v nejdivočejších snech, hudba se nejčastěji stahovala z internetu. Něco jako hudební streaming existovalo maximálně v hlavě zakladatele společnosti Spotify Daniela Eka. Přesto dnes na světě existuje jeden klasický iPod, který dokáže přehrávat hudbu právě skrze Spotify. 

Vývojář Guy Dupont totiž původní iPod z roku 2004 dokázal obohatit o Wi-Fi, čímž stařičkému stroji umožnil přehrávaní hudby z oblíbené streamovací služby. Nutno ovšem podotknout, že s původním iPodem toho dílo vývojáře s bohatou fantazií mnoho společného nemá. Zůstalo především šasi s typickým ovládacím kolečkem. Původní vnitřnosti musely ustoupit modernější technologii. Přesto je ale výsledek velmi zajímavý. Do útrob znovuzrozeného iPodu namontovat Dupont mikropočítač Raspberry Pi za 10 dolarů. Celá přestavba na “sPod” jej pak údajně vyšla na 100 dolarů. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button