Novinky

iPhone nebude jediný. Apple na podzim nadělí 5G také iPadu Pro

V mobilním světě se stále častěji mluví o sítích páté generace, které se velmi pravděpodobně stanou v dohledné době stejně běžné, jako je dnes 4G. Výrobci chytrých zařízení už se na nástup nové éry datové infrastruktury pečlivě připravují. Už několikrát jsme psali o tom, že 5G letos přijde do iPhonu. Podle informací magazínu Digitimes, by se měl stejné inovace dočkat letos také nový iPad Pro.

Inovovaný iPad Pro by se měl ukázat ve stejný den, jako iPhone 12. Obě zařízení by měly sdílet velmi podobný čip A14 a 5nm technologií. Rozdíl v případě iPadu bude v použití výkonnější verze A14X. Tak tomu ostatně bylo i v minulosti. Modem pro 5G by měl disponovat technologiemi sub-6GHz a mmWave, což by mělo zaručit maximální možnou rychlost a podporu pro naprostou většinu 5G vysílačů.

Přes Apple Pay by za pár let mohla jít desetina transakcí

V případě iPhonu 12 je nejpravděpodobnějším dodavatelem nových modemů pro příjem 5G společnost Qualcomm. Kdo ale bude dodávat čipy pro iPad, zatím není jasné. Apple pracuje na vývoji vlastních modemů. Ty ale budou hotové nejdříve v roce 2021. Další velkou novinkou bude pro nový iPad Pro senzor zvaný time-of-flight (ToF). Ten bude umístěný v kameře, kde bude trojrozměrně skenovat okolí. To bude přínos jednak pro rozšířenou realitu, tak také pro samotný fotoaparát, která bude schopen pořizovat lepší portrétní snímky.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close