Novinky

Přes Apple Pay by za pár let mohla jít desetina transakcí

Apple si za poměrně krátkou dobu dokázal ukrojit nezanedbatelnou část trhu bezhotovostních transakcí. Podle agentury Berstein se totiž na pěti procentech bezhotovostních plateb podílí služba Apple Pay. Podíl transakcí uskutečněných skrze mobilní telefon by se do budoucna měl zvyšovat. Bernstein dokonce hovoří o tom, že v roce 2025 bude mít Apple Pay na svědomí 10 procent všech bezhotovostních plateb.

Analytici tak začínají spekulovat o tom, že Apple Pay by se mohla stát docela vážným vyzyvatelem PayPalu. Ti odvážnější dokonce hovoří o tom, že Apple začne svou platební platformou přitápět také gigantům Visa a Mastercard. To by se ale stalo pouze v případě, že by Apple vyvinul vlastní platební bránu. A to se v dohledné době rozhodně nestane.

Chystá Apple další sluchátka? Asijský web zmiňuje AirPods Pro Lite

Tím, kdo ale důvod k obavám může mít již teď, je PayPal. Společnosti, která v podstatě přinesla platby na internet, může Apple začít zatápět pod kotlem. Tim Cook si do PayPalu dokonce nedávno rýpl, když uvedl, že Apple Pay zpracovává transakce až čtyřikrát rychleji. Apple Pay se také může těšit s mnohem rychlejšího růstu počtu nových uživatelů.

Zdroj
macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close