Novinky

iPhone 7 je nejprodávanějším smartphonem. Samsung zůstává pozadu

Co si budeme povídat. iPhone začíná oproti svým hlavním rivalům v některých ohledech pokulhávat. Stále nemá bezdrátové nabíjení a displej je přinejlepším průměrný. Přesto si jablečný smartphone stále umí získat srdce svých uživatelů. Právě iPhone si totiž i v prvním čtvrtletí letošního roku udržel pozici nejoblíbenějšího smartphonu na trhu. Popularitu dokazuje fakt, že telefon ze stáje Applu je vůbec nejprodávanějším modelem. Jeho dvě provedení s přehledem okupují obě přední příčky. most-popular-smartphones-q1-2017-strategy-analytics

Nejprodávanějším provedením iPhonu je verze s 4,7 palcovou úhlopříčkou (recenze), kterých Apple v posledním kvartále prodal 21,5 milionů kusů. Klasické provedení následuje vetší verze Plus, která zaznamenala 17,4 milionů prodaných jednotek. Vzhledem k tomu, že celkové prodeje produktové řady iPhone se v posledním sledovaném období vyšplhaly na 50,8 milionů kusů, lze odečtením dvou čísel dojít k závěru, že další modely iPhonu udělaly radost 12 milionům zákazníků. Většina z tohoto čísla náleží kompaktnímu modelu SE, vyloučit nelze ani to, že část zbylých prodejů tvořily také dodávky skladových zásob starších modelů.

iphone_7_plus_jetblack2

Co se týče prodejnosti jednotlivých modelů, Apple následuje na třetím místě čínské OPPO se svým modelem R9s. Tohoto telefonu se za čtvrtrok prodalo téměř 9 milionů kusů. Jihokorejskému titánovi patří až čtvrté, respektive páté místo, která obsadil modely J3 a J5. Vlajková loď Galaxy S7 se tedy do top 5 překvapivě nedostala. Lze ovšem očekávat, že v uplynulém období mezi lednem a březnem už značná část zákazníků čekala na našlapaného nástupce osmé generace. Právě Samsung Galaxy S8 má potenciál přeházet v dalším sledovaném období celkovým pořadím. Celkem se podle dat agentury Strategy Analytics prodalo celosvětově 353 milionů smartphonů.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button