Novinky

iPhone 7 zůstává nejoblíbenějším smartphonem světa

Žebříčku nejprodávanějších telefonů světa, kde se se zohledňují prodejní čísla konkrétních modelů vládne Apple. Jeho iPhony totiž obsadily první dvě místa. Výsledky se týkají druhého čtvrtletí letošního roku, ve kterém Apple svým zákazníkům dodal 16,9 milionů kusů iPhonu 7 (recenze) a 15,1 milionů iPhonu 7 Plus (recenze). Prodeje obou modelů jsou tak víceméně rovny. Podobně je však na tom i Samsung, kterému patří další dvě místa. Jeho letošní novinka Galaxy S8 zaznamenala 10,2 milionů prodejů, zatímco větší provedení s přídomkem “+” si zakoupilo 9 milionů lidí.  

Páté místo žebříčku pak patří smartphonu z dílny čínského Xiaomi s názvem Redmi 4A. Jeho prodeje jsou ovšem oproti strojům od Applu a Samsugnu třetinové, respektive poloviční. Konkrétně se jedná o 5,5 milionů dodaných kusů. Celosvětově se v druhém letošním kvartále prodalo 360 milionů chytrých telefonů. Pokud tedy sečteme oba modely iPhonu, dojdeme k výsledku, že Apple se svými telefony ukousl z tohoto masivního trhu 8,8 procenta. Prvních pět nejprodávanějších modelů pak tvoří 15 procent celosvětových prodejů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button