Novinky

iPhone 7 přijde o domovské tlačítko. Apple ho nahradí dotykovým senzorem s haptickou odezvou

Kolem chystaného iPhonu 7 se kolotoč spekulací roztáčí stále větší rychlostí. S tím jde ruku v ruce vzrůstající kadence úniků, které po malých střípcích odhalují části specifikací. již nyní víme, že po konstrukční stránce se nedočkáme kdovíjakého překvapení. Pokud tedy čekáte příchod nového designového směru, rovnou na to zapomeňte. Připravovaný iPhone 7 bude po vzhledové stránce velice podobný současné generaci. Nejčerstvější zprávy však avizují inovace v domovském tlačítku kombinující čtečku otisků Touch ID. Jestliže čínské zdroje nelžou, Apple nahradí hardwarové tlačítko digitální alternativou.

apple-iphone-7-koncept-2Ilustrační obrázek

V praxi má jít o obdobný systém, na jaký lze narazit v touchpadech na Retina Macbooku a poslední revizi Macbooku Pro. Iluzi fyzického stlačení bude suplovat haptická odezva s dodatečnými možnostmi individuálního nastavení. Už delší dobu se hovoří o voděodolné a prachuvzdorné konstrukci. Odstranění mechanického snímače tak může vývojářům značně usnadnit práci.

Stejný zdroj také tvrdí, že Apple zvažuje vyřazení barevné varianty Space Grey (vesmírně šedá), kterou hodlá nahradit mnohem tmavším odstínem. Poslední týdny se vedou rozsáhlé diskuze na téma chybějícího konektoru pro připojení sluchátek a duálního fotoaparátu, který se údajně stane výsadou iPhonu 7 Plus.

Skalní fanoušci Applu jsou považování za benevolentní klientelu, která dokáže přijmout vše, co jim kalifornský výrobce naservíruje. Jestliže se naplní výše uvedené zvěsti a iPhone 7 se nestane přelomovým zařízením, bude zajímavé sledovat, jak na to komunita zareaguje.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Iréééénko proč !!!!! I když sice migruju na Androida, tak fyzický tlačítko je pro mně základ. Takže už můžu kupovat prakticky jenom Samsungy páč i tady vtom světě ho dělá málo kdo 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button