Novinky

Problémy s Home Button u iPhonu 7? iOS 10 na něj umí upozornit a nabídnout alternativu

iphone-7-home-button-design

Klasické domácí tlačítko, kterým do letošního roku disponovala každá generace iPhonu je s příchodem iPhonu 7 minulostí. Apple jej totiž nahradil senzorem. Iluzi mechanického stisknutí zde tím pádem navozuje Taptic Engine, který známe už z 12″ Macbooku. První reakce na novinku jsou vesměs pozitivní. Nyní navíc uživatelé nového iPhonu objevili funkci, která dokazuje, jak pevně je senzorové domácí tlačítko propojeno s iOS 10.

iphone

Pokud totiž iPhone 7/Plus zaznamená, že je s Home Button něco v nepořádku, dokáže na problém sám upozornit. I v případě, že by senzorová technologie vypověděla službu úplně, zůstane iPhone stále použitelný. iOS 10 totiž automaticky nabídne alternativu v podobě softwarové tlačítka přímo na displeji telefonu.

Jedním z hlavních důvodů, proč se inženýři v Applu rozhodli k implementaci pouze senzorového tlačítka, byla snaha odstranit z konstrukce telefonu další náchylnou mechanickou část. Obecně by se tak měl iPhone bez klasického tlačítka měl stát spolehlivější. To však neznamená, že se problém přece jen může objevit. Vzhledem k tomu, že jej umí iOS 10 rozeznat a nabídnout náhradu přináší případná závada Home Button značně méně komplikací. Nutno také poznamenat, že problém s domácím tlačítkem nahlásil pouze jeden uživatel prostřednictvím fóra na serveru Macrumors. Nic tedy nenasvědčuje tomu, že by se tato porucha měla u nejnovějších iPhonů vyskytovat ve větším měřítku.

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close