AktualityNovinky

Každý třetí aktivní iPhone na světě má čtyřpalcovou obrazovku

Tato zpráva, která může na první pohled znít jako nudný statistický údaj, je mnohem více vypovídající, pokud ji zařadíme do kontextu. Snad jen málokomu totiž unikly spekulace o plánech Applu představit letos v březnu opět po několika letech iPhone se čtyřpalcovou obrazovkou.  Tedy s tak oblíbeným rozměrem, že se jej stále zhruba 30% všech uživatelů iPhonů na světě nechce vzdát. V tomto bodě lze samozřejmě namítnout, že ne každý si svůj iPhone 5 stále hýčká dobrovolně, ale proto, že si z nějakého důvodu nemůže dovolit přejít na novější generaci.

iPhone-4-inch

My si však troufáme tvrdit, že i přesto se v této skupině najde obrovská masa lidí, kteří pořízení iPhonu šesté generace odmítají z přesvědčení, že už je zkrátka příliš velký. A právě toto je ta skupina uživatelů, kteří jistě velmi rádi uvítají návrat kompaktního iPhonu, který bude navíc oproti jejich jablečnému telefonu páté generace disponovat mnohem pokročilejším hardwarem.

Největší množství aktivních čtyřpalcových iPhonu tvoří model 5s, který v současné době tvoří 20 procent ze všech jablečných smartphonů. Na druhém místě se s 7,5 procenty stále drží o generaci starší iPhone 5. Nejmenší část oblíbených telefonů pak představuje plastový iPhone 5c, který tvoří 5,6 % ze všech aktivních iPhonů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Back to top button