Novinky

iPhone 14 nabídne vylepšenou FaceTime kameru a staronový Lightning konektor

Je sice teprve duben, ale všichni to známe. Léto rychle uteče a máme tady září. Není tedy žádným překvapením, že se už nyní divoce spekuluje o nejnovějším iPhonu 14. O své myšlenky se nyní podělil i známý analytik Ming-Chi Kuo.

Automatické zaostřování a clona f/1,9

Ten tvrdí, že se všechny letošní iPhony dočkají zcela nového předního fotoaparátu. Oproti iPhonu 13 má nový fotoaparát nabídnout nižší clonu (f/1,9 oproti f/2,2 – iPhony 13) a automatické ostření. Fyzika je zkrátka neúprosná a menší clonové číslo oceníme hlavně při zhoršených světelných podmínkách. Automatické ostření pak může pomoci lepšímu efektu malé hloubky ostrosti například při portrétním režimu.

V kontextu toho, jak se Apple věnoval FaceTime minulý rok na vývojářské konferenci, by nové zlepšení fotoaparátů v iPhonech 14 dávalo rozhodně smysl.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Na plnohodnotné USB-C si zřejmě ještě počkáme

Přední fotoaparáty teď ale nechme stranou a pojďme se podívat na další zajímavou informaci týkající se budoucího iPhonu 14. Podle serveru iDropNews by všechny dražší modely s přívlastkem Pro měly nabídnout rychlejší konektor USB 3.0 Lightning.

Ten byl poprvé použit v roce 2015 v iPadu Pro hlavně kvůli rychlejšímu přenosu fotografií. Zůstává trochu záhadou, proč se kalifornský gigant tak brání nasazení klasického „céčkového” konektoru, když jej nabízejí téměř všechny iPady. Nicméně přenosová rychlost 5 Gb/s oproti současným 480 Mb/s by měla stížnosti uživatelů přesouvající obrovská 4K ProRes videa alespoň zmírnit.

iPhone 14 Pro posune mobilní fotografii na novou úroveň. Hlavní fotoaparát nabídne podstatně větší senzor

 

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button