Novinky

iPhone 13 má nabídnout mamutí kapacitu paměti, potěšit má i milovníky mobilní fotografie

Pokud byste se zeptali uživatelů, co jim na iPhonech nejvíce vadí, nejspíše byste narazili na výtky směřující ke kapacitu interního úložiště. Aktuální generaci iPhonu 12 (Pro) si sice můžete pořídit až s 512GB kapacitou, přesto se najde početný zástup lidí, které to nemusí plně uspokojit. Stačí mít v galerii uložené fotografie za několik předcházejících let, k tomu pár nejnovějších her s propracovanou grafikou a rázem zjistíte, že vám toho z celkové paměti příliš nezbývá.

Datově náročným uživatelům se ovšem blýská na lepší časy. Podle nejnovějších úniků to totiž vypadá, že iPhone 13 by mohl nabídnout až 1TB úložiště. S touto informací přišlo hned několik na sobě nezávislých zdrojů v čele s analytiky společnosti Wedbush. Ve zprávě se také uvádí, že Apple hodlá v porovnání s loňským rokem navýšit objem výroby. Milovníky mobilní fotografie nepochybně potěší informace, že celá modelová řada iPhone 13 má dostat LiDAR a nativní podporu pro ukládání snímků do Apple ProRAW formátu.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Co se týče konstrukce, tak podle dosavadních spekulací to zatím vypadá, že změny v designu budou pouze minimálního charakteru. Majoritní novinku má představovat nový typ OLED displeje se 120Hz obnovovací frekvencí. Zmenšit se má také výřez s Face ID modulem. V zákulisí se zároveň proslýchá, že iPhone 13 by mohl být vůbec prvním smartphonem na světě, který se objede bez jediného konektoru. Lightning port má nahradit rozhraní MagSafe, které je nyní spjaté zejména s bezdrátovým nabíjením a příslušenstvím v podobě krytů a dalších doplňků. Apple údajně uvažuje také o integraci čtečky otisků v displeji, která by mohla doplnit Face ID.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button