Novinky

Největší změnou bude fotoaparát. Jinak nové iPhony moc novinek nepřinesou

Technologické magazíny už pomalu začínají spekulovat o podobě nadcházejících iPhonů, které se s největší pravděpodobností světu představí v průběhu září. Premiéra nových iPhonů je každoročně nejočekávanější událostí v kalendáři Applu. Analytická společnost Mizuho Securities však vydala zprávu, která počáteční nadšení krotí. Nové iPhony totiž podle ni budou docela nudné. 

Koncept iPhonu XR2.

Podle analytiků totiž nová generace smartphonů od Applu moc novinek nenabídne. Jediným znatelným vylepšením by se měla stát kamera. Ani snímač fotoaparátu však zásadní inovaci nepřinese, spíše půjde o srovnání kroku s konkurencí. Dále Mizuho Securities potvrzuje dřívější spekulace o tom, že i letos se ukáží tři nové modely, přičemž dva budou disponovat OLED obrazovkou a třetí LCD technologií. Shodné s letošními iPhony by měly být také rozměry. Jediným rozdílem v tomto ohledu bude možná o něco užší výřez v horní části displeje, kde se nachází Face ID. Z nástupců modelů iPhone XS a XS Max (recenze) nejspíše zmizí funkce Force Touch. 

Telegram čelí během demonstrací v Hong Kongu DDoS útokům. Společnost viní čínskou vládu

Žádná revoluce se nejspíše nebude konat ani u procesoru, byť k nějakému vylepšení přeci jen dojde. Stejně tak se zatím nedočkáme ani podpory modemu pro sítě páté generace. Výsledná podoba připravovaných iPhonů je výsledek kompromisu mezi produkční kapacitou, náklady a energetickou náročností zařízení. V konečném důsledku se tak nejvýraznějších změn dočká pouze fotoaparát, který nejspíše rozšíří počet čoček na tři. Tato inovace by se měla týkat pouze nástupců iPhonu XS a XS Max. Model s LCD displejem se bude muset spokojit „pouze“ s duální optikou.

Zdroj
CultofMac
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close