Novinky

iPhone 11 a iPhone 11 Pro obsahuje nový hardware, který má omezit dopady stárnoucí baterie na výkon

Všechny letošní iPhony obsahují dynamický systém řízení spotřeby, který má eliminovat příznaky stárnoucí baterie. Tento fakt vychází z oficiální dokumentace Applu, který uvádí, že iPhone 11 a iPhone 11 Pro disponuje softwarovou i hardwarovou správou napájení.

Systém monitoruje napájecí požadavky v reálném čase a tomu dál podřizuje chování jednotlivých komponent. Toto řešení má být mnohem pokročilejší než tomu bylo u předchozích generací, což má snížit dopady na výkonnost iPhonu způsobenou stárnutím akumulátoru.

Apple používá podobné mechanismy na omezování výkonu již delší dobu, ovšem ne vždy šlo o vítanou funkci. Před dvěma lety musel americký výrobce čelit obvinění, že záměrně zpomaluje své smartphony. Šlo přitom o systém, který zabraňoval tomu, aby se iPhone vypnul vlivem opotřebovaného akumulátoru. Nepříliš šťastný přístup nakonec vyústil ve speciální akci, v níž Apple poskytl uživatelům výměnu baterie za zvýhodněnou cenu.

S uvedením modelové řady iPhone 8 a iPhone X přišel také nový hardware pro správu napájení, který pracoval s prostředky mnohem citlivějším způsobem. V případě letošních novinek došlo na implementaci ještě efektivnějšího řešení. Na druhou stranu to nikterak neovlivní přirozenou degradaci Li-Ion akumulátorů. Apple na toto konto dodává, že postupem času se horší stav baterie může projevit delším spouštěním aplikací, snížením snímkovací frekvence či nižší úrovní maximální hlasitosti reproduktoru a jasem displeje.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button