Novinky

iPad Pro nezůstane jediným produktem s XDR displejem. Brzy jej doplní 14“ a 16“ MacBook Pro

Apple tento týden představil několik zajímavých novinek v čele s nabušeným iPadem Pro. Vůbec poprvé jsme se svědky momentu, kdy v těle tabletu tepe stejný procesor, respektive čipset M1, jaký pohání nejnovější iMac a řadu dalších Maců. Je naprosto evidentní, že Apple je na svůj čip M1 náležitě hrdý, ovšem ještě více pyšný je na samotný iPad Pro, který dostal ty nejlepší možné komponenty. Naprosto zásadní součástkou je v případě 12,9“ varianty použitý Liquid Retina XDR displej. Podsvícení panelu zajišťuje více než 10 000 mini-LEDek seskupených do více než 2 500 regulovatelných zón.

Možná ještě důležitější je ovšem to, že iPad Pro nebude letos jediným produktem, který se pochlubí XDR displejem. Několik na sobě nezávislých zdrojů se totiž nechalo slyšet, že Apple v horizontu následujících měsíců uvede 14“ a 16“ MacBook Pro s mini-LED displejem splňující náležitosti označení XDR – Extreme Dynamic Range.

Foto: Unsplash

Oba notebooky mají nabídnout přepracovaný design a Apple je pravděpodobně vybaví vylepšenou iterací SoC M1, který se možná objeví pod označením M1X. Renomovaný informátor, Mark Gurman také prozradil, že do nových MacBooků se vrátí magnetický napájecí kabel MagSafe a k dostaní bude také varianta bez Touch Baru. Líbezně zní také informace o přítomnosti čtečky paměťových karet, kterou řada uživatelů velmi postrádá. Pokud jde o termín uvedení, nejreálněji se jeví vývojářská konference WWDC 2021, která se odehraje v polovině letošního roku. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button