Novinky

iPad čeká displejová revoluce. Dražší modely postupně přejdou na OLED obrazovky

iPad se příští rok dočká výrazné změny. Oblíbený tablet totiž přejde na OLED obrazovky. Překvapivě však nejprve nepůjde o iPad Pro, nýbrž o iPad Air. Spekulaci, se kterou jako první přišel už v březnu respektovaný analytik Ming-Chi Kuo, nyní přiživil asijský web The Elec. Podle dostupných informací dostane OLED displej jako první iPad s úhlopříčkou 10,86 palců, což je velikost, která naprosto přesně odpovídá současnému iPadu Air. O další rok později, tedy v roce 2023, se pak stejné technologie dočká také iPad Pro, a to v obou svých provedeních.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Zatímco iPad Air dostane klasický plochý panel, který dnes používá prakticky každé podobné zařízení, u iPadu Pro se o rok později dočkáme zajímavé novinky. Displej tohoto tabletu by totiž měl být ohebný.  Apple této technologie využije k tomu, aby docítil co nejtenčích rámečků okolo displeje. Ten totiž bude ohnutý vně přístroje. Stejný trik Apple využívá u svých iPhonů už od představení modelu X v roce 2017. Díky tomu mohou být rámečky okolo okrajů smartphonu skutečně minimální.

Apple bojuje proti únikům. Někteří zaměstnanci musí nosit policejní kamery

Změnou technologie obrazovky prošel iPad Pro teprve nedávno. Při poslední aktualizaci totiž nejdražší tablet v nabídce Applu dostal miniLED displeje. Očividně však půjde jen o krátký přestupní můstek. Skutečný posun totiž má představovat až přechod na flexibilní OLED obrazovku. Největší výhodou této technologie je individuální podsvícení každého pixelu. iPad Pro se dále v roce 2023 dočká také výrazných designových změn. Hliník by mělo nahradit sklo a přístroj se tak stane prvním svého druhu, který získá bezdrátové nabíjení.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button