Novinky

Apple bojuje proti únikům. Někteří zaměstnanci musí nosit policejní kamery

S prakticky každým produktem Applu se můžeme poměrně detailně seznámit ještě před jeho oficiálním představením. Na veřejnost totiž v předstihu obvykle uniknou jeho snímky či technické specifikace. Většinou jsou na vině dodavatelské firmy, které s produkty od Applu nutně musí pracovat ještě před premiérou. Dodavatelský řetězec je zkrátka nevyzpytatelný a velmi obtížně kontrolovatelný. S tím nejspíše kalifornská společnost jen tak nepohne. Může ale zakročit proti nechtěným únikům tajných dat přímo ze své centrály. A podle posledních zpráv to vypadá, že Apple k tomuto problému přistoupil velmi tvrdě.

Zdroj: Mr White/ macrumors

 

Nedávný únik Apple Pencil 3.

Někteří zaměstnanci totiž v práci musí neustále nosit kamery. Údajně má jít o vybavení, které používá i policie. Tyto kamery nosí pracovníci připnuté na oblečení. I podle magazínu Front Page Tech, který s odhalením přišel, jde ze strany Applu o velmi razantní krok. Úroveň nejrůznějších úniků už tak nejspíše překročila únosnou mez. Nové pravidlo se údajně týká pouze některých týmů. Pravděpodobně těch, kteří pracují na nejutajovanějších produktech.

Jepičí životní cyklus Apple Watch: přirozená vlastnost nebo rafinovaný trik na posílení prodejů?

Paradoxní ale je, že se informace o povinnosti nosit kamery dostala na veřejnost. Je tak zřejmé, že k únikům stále dochází. Kamery by však neloajálním zaměstnancům mohly například znemožnit pořizování fotek.  Apple vůči leakerům zakročuje pravidelně. Dosud však šlo především o varování. Je také možné, že nízká míra úniků informací o připravovaných produktech by společnosti vadit nemusela. Jejich následkem je totiž zcela bezplatná veřejná publicita. Navenek však musí firma vůči leakování informací zaujmout tvrdý postoj. Vysoká míra prosakování informací navíc firmě naopak nepochybně škodí.

Zdroj
cultofmac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button