Novinky

Intel stále neuznal prohru. Nové reklamy narážejí na nedostatky čipsetu Apple M1

S příchodem revolučního čipsetu Apple M1 v listopadu roku 2020, Apple oficiálně začal s přechodem na svoje ARM procesory. To, že Apple zavírá dveře Intelu, jsme se poprvé dozvěděli na červnové konferenci roku 2020. Před necelým týdnem, jsme vám ukázali výkonnostní testy od společnosti Intel, které byly udělané tak, aby na nich Apple M1 vypadal co nejhůř a aby Intel Core procesor 11. generace vyhrál. Intel ale neskončil, na Twitter vydal reklamy, které poukazují na nedostatky čipsetu Apple M1. 

V reklamách, které můžete potkat na sociální síti Twitter, Intel poukazuje na nedostatky Apple MacBooků s M1 a nabádá uživatele, aby přešli na notebooky s Intel čipsetem. V první reklamě můžeme vidět, že Intel zmiňuje známou hru Rocket League, kterou si na macOS nezahrajete, ale na Intelu ano. 

Další reklama se na Twitteru pohybuje už přes týden a poukazuje na absenci dotykového displeje u MacBooků. „Jen PC vám nabídne režim tabletu, dotykový displej a možnost ovládat PC perem. To vše v jednom zařízení #GoPC,“ poukazuje Intel ve své reklamě. 

Při představení Apple M1 jsme se dočkali rovnou tří modelů, MacBooku Air, MacBooku Pro (recenze) a Macu mini (recenze). Všechna zařízení výkonnostně vyhrála nad verzemi s Intelem na plné čáře. Intel i přesto neuznal porážku a nadále se snaží uživatele přesvědčit, že Intel je ta správná volba. Já osobně musím jakožto uživatel obou platforem uznat, že u mě vyhrál Apple Silicon. 

Zdroj
Macrumors

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. a co je na M1 revolucniho? architektura je licencovana a jedina novinka je ze apple konkurenci vyblokoval v tovarnach… revoluvni by byla treba risc-v dotazena na uroven armu pri 5nm atd…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button