Novinky

Instagram chystá razantní změnu: uživatelé už neuvidí počet lajků

Honba za co nejvyšším počtem lajků je obsesí nejednoho uživatele Instagramu. Společnost Facebook, pod kterou populární nástroj pro sdílení fotografií a videí patří, ale nyní přišla s návrhem, že počet lajků pod příspěvky už přestane zobrazovat. Jediným uživatelem, který reakce ostatní lidi uvidí, bude autor příspěvku. 

Jako první si možných připravovaných změn všimla programátorka Jane Wong, která díky rozboru zdrojového kódu vystopovala změny v aplikaci Instagram už v minulosti. Wong v aplikaci našla novou testovací obrazovku, která uživatele navádí k tomu, aby se více zaměřovali na příspěvky, které sdílí a ne na to, kolik dostanou lajků.

Mluvčí Instagramu pro magazín The Verge prozradil, že nová funkce, která jistě vyvolá rozporuplné ohlasy, zatím není na nikom testována. Nevyloučil ale, že by se v budoucnu opravdu mohla objevit. Zpráva o razantní změně ve fungování Instagramu přišla jen pár dní poté, britské úřady doporučily sociálním platformám, aby nalezly řešení, jak deaktivovat funkce, které uživatele nutí sdílet stále nové příspěvky.

Audi se připravuje na snížení výroby modelu e-tron. Na vině jsou baterie od LG

Mluví se dokonce o zákazu takových funkcí. Opatření má přispět ke zvýšení soukromí a bezpečí nejmladších uživatel. Je tedy možné, že změny v kódu Instagramu jsou jen reakcí na zprávu britských úřadů a Instagram skrytí počtu lajků chystá pro případ, že Velká Británie sociálním platformám skutečně podobný krok přikáže. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button