Novinky

V Indii představili nejlevnější smartphone světa, stojí 4 dolary

Téměř neznámý výrobce smartphonů z Indie –  Ringing Bells představil včera světu velmi zajímavý kousek hardwaru. Smartphone s označením Freedom 251 však ani zdaleka neohromí svými parametry, nýbrž svou cenou. Měl by se totiž prodávat za pouhé 4 dolary, v přepočtu tedy zhruba 100 českých korun. Ringing Bells tak má velkou šanci udělat pro masové rozšíření smartphonů do zemí třetího světa mnohem více než jakýkoliv jiný výrobce či politik.

Ringing-Bells-Freedom-251-624x351

Jak už bylo řečeno, Freedom 251 svými parametry nikoho neohromí. Pro nenáročného uživatele, pro kterého bude nejspíše tento telefon vůbec prvním smartphonem však Freedom 251 rozhodně postačí. Nabídne totiž čtyřpalcovou obrazovku, 1 GB operační paměti a dokonce také čtyřjádrový procesor. Vedle podpory SD karet se majitel svého prvního smartphonu může těšit také na 8 GB interní paměti.

Ještě více archaických hodnot se však dočkáme v případě fotoaparátu, ten totiž disponuje rozlišením pouhých 3,2 megapixelů. Přední kamera pak dosahuje rozlišení poněkud komických 0,3 megapixelů. Všechny nedostatky této novinky ale samozřejmě jednoznačně převažuje cena.

Freedom 251 poběží na operačním systému Android 5.1 Lollipop a dokonce také nabídne několik předinstalovaných aplikací jako například Facebook, Youtube, WhatsApp. Vedle těchto obligátních aplikací však bude Freedom nativně obsahovat také software pro farmáře, rybáře nebo programy týkající se bezpečnosti žen a zdraví.

Celý projekt běží za podpory indické vlády, která má stejně jako Ringing Bells stěžejní zájem na rozšiřování dostupných technologií všech vrstvám obyvatelstva. Podle neoficiálních informací je výroba a distribuce telefonu dokonce silně dotována vládou.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button