Novinky

Samsung Galaxy S23 Ultra je špičkový smartphone, za loňskými iPhony však z hlediska výkonu stále zaostává

Benchmarkové souboje a porovnávání vrcholných smartphonů od společností Samsung a Apple jsou tu od nepaměti, respektive od představení vůbec prvního iPhonu 2G. Proto, když Samsung před pár dny představil svou novou řadu vlajkových lodí Samsung Galaxy S23, v čele s top modelem Ultra, na sebe porovnávací testy s nejnovějšími iPhony 14 Pro nenechaly dlouho čekat.

V benchmarku Geekbench 5 získal nový Samsung Galaxy S23 Ultra úctyhodných 4 954 bodů, a po revizi dokonce 5 078 bodů. To je na nejvyšší model výrobce velmi slušný výkon. Jenže, půl roku starý iPhone 14 Pro (recenze) získal ve stejném vícejádrovém testu ještě lepší skóre, konkrétně 5 384 bodů. To znamená, že je o přibližně 6 až 9 procent výkonnější než nejnabušenější Samsung telefon současnosti.

foto: Samsung

Jedním z důvodů bude pravděpodobně fakt, že si Apple pro svá zařízení navrhuje procesory sám a pouze samotnou výrobu mu zajišťuje společnost TSMC. Ta vyrábí procesory i pro Samsung, tomu je však navrhuje společnost Qualcomm, která vyvinula pro letošní modely novou verzi čipu Snapdragon 8 druhé generace.

Abychom však Samsungu nekřivdili, je potřeba také říci, že v průběhu posledních let už rozdíl mezi jeho smartphony a iPhony není tak propastný, jako tomu bylo dříve. Jihokorejský gigant zároveň předvádí skvělou práci v oblasti kamery, která v případě aktuálního modelu Galaxy S23 Ultra patří mezi absolutní špičku. Uvidíme tedy s čím přijde chystaný iPhone 15 Pro s čipem A17, a jak bude následně vypadat odpověď Samsungu na začátku příštího roku.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button