AktualityNovinky

Přes iMessage proteče každou sekundu 200 tisíc zpráv

iMessage se od svého uvedení v roce 2011 jistě stal neocenitelnýcm komunikačním pomocníkem pro všechny vlastníky jablečných zařízení. Ale jak vlastně je chatovací nástroj Applu populární? Viceprezident gigantu z Cupertina pro sofrware a služby Eddy Cue sdělil v nedávném rozhovoru tolik zpráv skrze iMessage protoče celosvětově během jedné sekundy.

imessage_switch_android_bb_hero

A číslo je to opravdu dechberoucí. Během jediné sekundy totiž majitelé iPhonů a iPadů pošlou svým blízkým 200 000 zpráv. Denně tak sítě Applu zpracují 288 milionů zpráv. Pokud by vás zajímalo množství zpráv odeslaných za celý rok, jednalo by se o číslo v řádech quadrillionů, kterých by bylo hned 63. Jen pro zajímavost, quadrillion odpovídá výrazu 1015. 

Například konkurečním WhatsAppem, který patří facebooku, proteče denně 42 miliard zpráv. WhatsApp je ale aplikací dostupnou napříč všemi platformami, zatímco iMessage je používaná pouze uživateli jedné značky. Proto se tedy jedná o velmi slušný výsledek.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button