Novinky

Apple pracuje na funkci čtení zpráv. Namísto Siri je ale přečte uměle vytvořený hlas odesílatele

Představte si, že vám přijde zpráva a iPhone vám ji přečte hlasem člověka, který vám ji poslal. Že to zní jako sci-fi? Podle nově podaných patentů Applu možná ne, a této funkce se někdy v budoucnosti skutečně dočkáme.

Aktuálně si můžete zprávy standardně sami přečíst nebo si je nechat odříkat prostřednictvím hlasové asistentky Siri. To však upřímně u nás v Česku není zrovna nejpohodlnější. Pak jsou tu ještě hlasové zprávy, kde však nemáte možnost volby, v jaké podobě je chcete přijmout. Společnost Apple však dle nově podaných patentů pracuje na vytváření hlasových modelů konkrétních uživatelů. Pomocí několika nahraných slov by tak bylo možné vytvořit hlasový profil konkrétní osoby, díky kterému by umělá inteligence mohla tímto hlasem vytvářet souvislé věty.

zdroj: Apple/Cult of Mac

Příjemce zprávy by si po obdržení mohl vybrat, zda chce zprávu přijmout v textové, či hlasové, takto perzonalizované podobě. Celé sdělení by tak jistě znělo daleko příjemněji a hlavně osobněji, otázkou však je, do jaké míry by toto strojové čtení zpráv znělo autenticky. Je taky nutné dodat, že patentů si Apple podává velmi velké množství a jen zlomek z nich je následně skutečně využit pro reálné funkce či produkty.

Myslíte si, že tato funkce má budoucnost? Dokážete si představit, jak by zněl například hlas vašeho protějšku, vytvořený umělou inteligencí?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button